על שחרור מדאגות

 האם אפשר לשחרר? שהכל יבוא על מקומו כמו בדמיון בלי דאגות וטחינת מחשבות?

רצונות, מחשבות, צרכים, בקשות כולם בשלב כזה או אחר נתקלים באין וודאות.

אלו מאיתנו שלא ניחנו ביכולת לדעת את העתיד (אני לא יודעת אותו), נוטים לדאוג ללא סוף ולחשוב אין סוף מחשבות לגבי אי הוודאות בהקשר לדבר המטריד אותנו.

שנים יכולתי לטחון את עצמי מבלי דעת, על כל דבר שרציתי באותו הזמן, אם זה תפקיד שהייתי מועמדת אליו, או נסיעה שמאוד רציתי לנסוע ולא ידעתי אם אוכל, או אם אלו היו דאגות הקשורות לבריאותם של בני המשפחה שלי. כך טחנתי וטחנתי שנים רבות.

עד שלפני כשלוש שנים, אחרי טריגרים שונים שהתרחשו במשך שנים, כל החיים שלי התהפכו ב-180 מעלות, כל מה שהיה עד אז טוב ויפה, פשוט הפסיק להתקיים ביום אחד.

Photo by Ümit Bulut on Unsplash
Photo by Ümit Bulut on Unsplash

מצבו הרפואי של בעלי, הביא אותי להתפטר מעבודתי אותה אהבתי וחשבתי שאעבוד בה עד שלא יהיה בי כח או סבלנות וביום אחד משכורת מאוד יפה ומאוד מכובדת, פשוט הפסיקה להיכנס לחשבון הבנק שלי.

חשבתי לתומי שאקח שנה חופש, אחיה על דמי האבטלה ואחזור לשוק העבודה.  היקום הראה לי שמחשבות לחוד והמציאות יש לה דרכים אחרות לגמרי.

כשחלפה השנה, התחלתי לחפש עבודה, שלחתי קורות חיים, חידשתי קשרים עם האד האנטרים שמכירים אותי ואתי המקצועיות שלי היטב, אך כלום לא קרה, קורות החיים הנפלאים שלי, שבשנים עברו הביאו לי עשרות ראיונות וקיבלתי בזכותם כל תפקיד שרציתי, כאילו אף אחד לא קרא אותם, נראה היה שדלת כבדה נסגרת על עברי המקצועי.

מבלי שארגיש, אט אט התחילה לזחול אלי חרדה קיומית גדולה. מטבעי אני אשה חזקה ולא חרדתית, חששתי מעתיד לא ידוע שבו אין לי הכנסה, לא משנה המציאות והידע שתמיד יהיה לי כל מה שאני צריכה, חוסר ההכנסה "האישי שלי" גרם לי לחששות כבדים וחרדה עצומה.

חשבתי, טחנתי, דאגתי מבלי לדעת או להבין מה אעשה? בסך הכל הייתי בת 59, כלפי חוץ הפגנתי שהכל בסדר, אך בפנים הייתה סערה גדולה, לא ישנתי היטב בלילות ולא הייתי רגועה בימים.

לאחר לא מעט מחשבה, החלטתי לתת שרותי משרד במיקור חוץ. הייתי גאה בעצמי כל כך, התחלתי לעבוד על הכנת חומר, היה לי לוגו, כרטיס ביקור, דפי מידע על השרותים שאני מספקת בעברית ובאנגלית, ומכשיר טלפון עם המון מספרים של אנשים שמכירים אותי ויכולים לעזור לי, כולם ללא יוצא מן הכלל שמחו עבורי, אמרו כמה זה מתאים לי, ואיזו גדולה אני…

בתכל'ס, לא יצא מזה שום דבר חוץ מאשר  ההבנה שהדלת הזו באמת נסגרה.

ברגע של יאוש, הרמתי ראש לשמים ושאלתי מה עלי לעשות? מה הלאה?

Photo by Bruno Martins on Unsplash
Photo by Bruno Martins on Unsplash

ואני שומעת קול בתוכי אומר "נומרולוגיה", זו הייתה הפעם הראשונה בחיי ששמעתי את האינטואיציה שלי מדברת אלי. שנים אני לומדת ועוסקת בנומרולוגיה כתחביב, עכשו האינטואיציה שלי אומרת לי: "הציגי את עצמך כנומרולוגית".

כן, הסנדלר תמיד הולך יחף.

יומיים לאחר מכן, עדיין בחרדה גדולה, חברת פייסבוק שלי, יפעת פלד המהממת, כותבת פוסט שבו היא מספרת כי סיימה קורס ייעוץ עסקי וכי להתמחות היא זקוקה ל-5 בעלי עסקים חדשים במחיר מיוחד.

מייד הרמתי יד וצעקתי "אני".  יפעת לימדה אותי את המשמעות של לנהל עסק, איך מנהלים מה עושים ועוד הרבה, תוך כדי שהיא מכניסה לשעה השבועית שלנו גם אלמנטים של ניקוי חסמים משיטת ה'אופונופונו והאקסס קונצ'סנס.

על הדרך, יפעת גם הכניסה אותי לקבוצה העוסקת בנושאי שיווק וכך עם פחדים וחששות, התחילה דרכי בעולם כנומרולוגית.

מאז, כל ידע שהייתי צריכה, פשוט בא לפתחי ותוך כדי שאני עובדת באיטיות גדולה, אני מגלה, שההכנסות שלי מספיקות לי לכל ההוצאות הקבועות והלא קבועות שלי.

בשנייה שראיתי את התבנית הקבועה שבה אני מוציאה כסף (לא משנה על מה) ומיד אני מקבלת טלפון של לקוחות שרוצים ייעוץ. פשוט שחררתי שחרור טוטלי, הפסקתי לחשוש או לדאוג, אפילו הפסקתי להקשיב לקולות של הקרובים אלי שאני צריכה להמשיך לחפש עבודה גם אם במחצית השכר שהייתי רגילה לקבל.

אחת אחרי השניה, נפלו לי  תובנות שעבורי הן משנות חיים:

  • מה שצריך להיות הוא שיקרה ואין הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לשנות את זה.
  • כל זמן שאנחנו מקשיבים לאינטואיציות שלנו והולכים לפיהם, היקום יסייע לנו.
  • לכל רצון שלי, יש שתי אפשרויות קיום, או שיתקיים או שלא יתקיים, בשני המקרים אין לי שליטה, אז למה לדאוג?

לשחרר את הדאגה זה ממש לא פשוט, צריך לתרגל את זה בכל פעם, אני ממליצה בחום לנסות, לדעתי תופתעו ממה מאוד מהתוצאות.

וכדי שיהיה לכם קל יותר, אתן לכם שיטה שלמדתי מחברה אהובה יפעת פלד, כל מה שאתם רוצים, תשאלו את היקום שאלה פתוחה? מה יאפשר שיקרה לי X, מיד לאחר ששאלתם, שחררו את השאלה ותנו ליקום לעשות את מהלכיו, מה איכפת לכם? מקסימום זה יתגשם.

אהבתם?
למה שלא תשתפו עם חברים?

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אלישבע בן אדטו

אלישבע בן אדטו

לאורך החיים נקרים לנו מצבים בהם אין לנו ידע או הבנה כיצד לנהוג או מה לעשות. לא תמיד יש לנו תשובות לשאלות מהותיות.

חכמת המספרים יודעת להשיב לכל שאלה או דילמה בה אנו נתקלים ותדייק אותנו כך שכל החלטה שנקבל תהיה ההחלטה המיטבית ביותר.

הצטרפו אליי למסע

המאמרים הכי מעניינים שתוכלו לקרוא

איך דבר אחד מוביל לדבר שני או איך יצאתי בשאלה בגיל 13

מגיל צעיר ידעתי, שהחיים מלאים בהפתעות שמכוונות אותנו לכיוונים וגורל שונה ממה שאנחנו חשבנו ומבלי שתהיה לנו שליטה על כך. גדלתי במשפחה עם סיפור מורכב, …

קראו עוד

על הנסיך הארי ומייגן מרקל

דבר נפל בבריטניה וכל הממלכה כמרקחה. הנסיך הארי ומייגן מרקל הודיעו כי הם מוותרים על מעמדם ועוברים לצפון אמריקה.
התקשורת בכל העולם נסערת והתחיל מסע האשמות כנגד מייגן שהיא הגורם לקרע הגדול.

קראו עוד

סתיו שפיר

עושה רושם שבקרוב סתיו שפיר תמצא עצמה מחוץ לכנסת. כרגיל סקרנותי שולחת אותי לבחון את התהליכים שהיא עברה בשנה האחרונה בראי הנומרולוגיה.

קראו עוד

פוסטים נוספים שבטוח יעניינו אתכם:

לאחר שמצאנו עצמנו, מצאנו זוגיות, הקמנו משפחה, התיישבנו בעבודה ובעיסוק נחמד, הילדים גדלו ופתאום באמצע החיים מתחילה לנדנד לנו תחושה עם רצון לשינוי טוטלי, הגענו לגיל הבגרות השניה, או אולי גיל הבינה, אנחנו מבינים שאנחנו רוצים משהו אחר.

קראו עוד

יום העצמאות 2021

בדרך כלל אין זה ממנהגי לנתח מפות שאינן של בני אדם, אך הפעם מכיוון שהמדינה שלנו לא הייתה קמה ללא כל העם הזה, על לוחמיו, פצועיו והלומיו שחיים, וחלליו שנפלו למען המדינה הזו, כולם יחד איחוד של נשמות רבות, החלטתי לראות מה צפון לנו, מה עלינו לעשות כדי להתאגד ולהתחבר ביננו ולחזור להיות לעם אחד בלב אחד.

קראו עוד

מי אתה ירון זליכה?

בעוד 11 שבועות אנו עומדים בפני בחירות רביעיות. המצב לא פשוט ובכל יום מתווספות מפלגות חדשות ומנהיגים חדשים רוצים לעלות על עגלת ניהול המדינה. 

עד לבחירות, מעת לעת אעלה ניתוחים נומרולוגים של דמויות שונות ומגוונות ושכל אחד יחליט למי הוא מתחבר.

אחד האנשים המעניינים והמרתקים שהקים מפלגה ומתכוונן להתמודד בבחירות שיתקיימו ב-13 במרץ, 2021 הוא פרופ' ירון זליכה שאישיותו מרתקת אותי כבר שנים, משום מלחמתו בשחיתות של משרתי המדינה.

קראו עוד

הצטרפו אליי למסע

אוהבים לקרוא על מספרים ואנשים?
אחת לתקופה אשלח לכם פוסט בנושא אקטואלי, הצטרפו לחגיגה

גלילה למעלה